Gori Tere Pyaar Mein

Gori; Aşığın Benim ^_^
Kareena Kapoor ve Imran Khan'ın başrollerinde oynadığı bir Hint filmi.Daha önce de ikisinin oynadığı bir filmi izlemiştim ve ikisinin birbiriyle uyumu çok güzeldi.Bu izlediğim ikinci filmleri :) Diğeri için Tık Tık :)

Gelelim konusuna;
Bencil ve kendinden başka hiç kimseyi umursamayan Sriram Venkat (Imran Khan)'a dayanamayan ailesi onu evlendirmeye karar verir.Sriram da evlendirilme isteğine karşı çıkmaz, o karşı çıkmasa da nişanlısı Vasudha (Shraddha Kapoor) pek istekli değildir ve Sriram onu ikna etmek için eski sevgilisini anlatmaya başlar.
Sriram'ım aksine bir çevreci ve duyarlı biri olan Dia Sharma (Kareena Kapoor)'nın hikayesi Vasudha'yı etkiler.Peki ne olmuş da aşkları bitmiştir? Ya da gerçekten bitmiş midir? Ailesinin kara lekesi Sriram, gerçekleri ne zaman fark edecektir?
 
                        Kareena Kapoor ve Imran Khan
Başrol kızımız Dia ve başrol erkeğimiz Sriram birbirlerine çok zıt iki insandır. Sriram baba parasına bakan, umursamaz, bencil biridir.Ve ailesi onu kara leke olarak görmektedir. Dia ise tam tersi çevreci, insanları düşünen, haksızın yanında duran, baba parasına karşı, alın teri nedir bilen bir kızdır.

Shraddha Kapoor
Vasudha evlilik çağına gelmiş iyi bir kızdır.Bu kadar :)
 Sriram'ın yaptıklarına dayanamayan ailesi onu Vasudha ile evlendirmek ister.İşine gelmiştir o da kabul eder.Bir sorun var ki Vasudha ailesine, geleneklerine kısaca onların yaşam tarzlarına uymayan çevreci bir çocuğa aşıktır.Gelin görün ki ailesine başkasını sevdiğini ve evlenmek istemediğini söyleyemez, neticede o bir kızdır bunu söylemesi yakışık almaz.Nişanı atması için Sriram'a söyler, ama ikna edemez.Düğün hazırlıkları sırasında Sriram, Vasudha'ya eski sevgilisi Dia ile olan ilişkisini anlatmaya başlar..

Dia ve Sriram trafiğin ortasında tanışırlar.Bakan için yol trafiğe kapatılmıştır ve bu durumu sevmeyen Dia, Sriram'ı kocası yapar.Onun ceketini de karnına koyarak hamile taklidi yapar.
Böylece yolu trafiğe açmış ve tanışmış olurlar :)
Bu olaydan sonra tesadüfen birkaç kere karşılaşırlar, arkadaş daha sonra da sevgili olurlar.
Bu sahne çok komikti :D Sriram, Dia'nın babasının sorduğu soruya kapak bir cevap vermişti :D

Ne yazık ki bu ilişki bir süre sonra biter.
Peki neden ayrılmış olabilirler? Orasını izleyin :)

Günümüze gelirsek hala Sriram'ın farkedemediği şeyler vardır.Nihayet düğün günü gelip çatar.Geç de olsa bazı şeyleri farkeden Sriram düğünden kaçar :D
Resimde gördüğünüz gibi misafirler Sriram kaçarken alkışlıyor :D Sebebi ise baya ilginç.Gerçekten böyle bir gelenek var mı bilmiyorum ama, düğün günü nikahtan önce damat o kırmızı halının ucuna geliyor.Yürümeye başlıyor, gelinin babası, kardeşi vs. kızımla evlen gibi sözler söyleyerek ayaklarına kapanıyor, yalvarıyorlar.
Misafirler ise ''Yol yakınken kaç!'' ''Evlenipte ne yapacaksın bekarlık güzeldir.'' ''Hadi durma bu fırsat gelmişken git'' gibi sözler söyleyip alkışlıyorlar.Sonunda ne mi oluyor.O yolun sonuna geldiğinde damat geri geliyor ve nikah kıyılıyor.İlginç değil mi? Hiç gerçekten kaçar mı diye düşünmemişler sanırım :D 
Neyse, Sriram bu geleneği uygularken fırsat bulmuşken kaçıyor.
Ailesi ise geri gelebilirsin diye söylüyorlar ama kaçtığını sonradan anlıyorlar :D

Dia insanlara yardım etmek için bir köye yerleşiyor.
Sriram ise düğünden kaçtıktan sonra Dia'yı bulmaya gidiyo.
Filmin diğer yarısı da burada başlıyor..Devamını izlemelisiniz :)

Başka Hint filmleriyle görüşmek üzere :)

4 yorum:

 1. Senin sayende bu çocuğa bayıldım (:
  Hemen filmlerini izlemeye başlıyorum (:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Önce http://ucayduygu.blogspot.com.tr/2014/07/mere-brother-ki-dulhan-abimin-gelini.html bunu izle daha sonra diğer filmlerini de izle :D Bende bağımlısı oldum :D

   Sil
  2. tamam canım ilk önce onu izlicem (:

   Sil
  3. Şarkıları da çok güzel canım sıkıldıkça dinliyorum (:

   Sil